Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
 

Taliansky chrtík GALILEO PUSTYNNY WIATR

Výstavy´10/Shows´10

Leo je niekoľko násobný držiteľ titulu BOB - best of breed (najlepší pes plemena). Ako jediný chrtík na Slovensku získal mnoho z týchto titulov na komerčných výstavách psov s najväčším počtom prihlásených chrtíkov v histórii Slovenska (dnes sú opäť tieto počty prihlásených o polovicu i viac nižšie).


14.8.2010 - Eurosighthounds Grafenegg (A)

V sobotu na Eurosighthounds posudzoval Jean Lois Grunheid (F). Leo sa na rozdiel od plachého víťaza našej triedy šampiónov predviedol krásne, no získal V3. Napriek svojej povahe je to konkurencia formátu svetového víťaza. Fámy o perfektne pripravených výstavách v Rakúsku dotváralo iba krásne prostredie Zámku Grafenegg a pol litrová cola za tri eurá.  Trávnik v kruhoch nám pripomínal coursing a sklamaním pre nás boli iba dva stánky s chrtími potrebami.

open


open26.6.2010 - Národná výstava psov Melenci (SRB)

Bolo pre nás príjemným spestrením dovolenky sa zastaviť na jednej zo Srbských výstav. Na výstave nás posudzovala Biljana Dzigurskia (SRB) a Leo v triede šampiónov získal ocenenie V1, CAC, BOB, BOG-II. Leo, tak splnil podmienky pre udelenie Srbský šampión krásy

open


18.4.2010 - Medzinárodná výstava psov Satu Mare (RO)
V nedeľu nás posudzoval pán Dr. Kelemen Atilla (RO) a Leo v triede šampiónov získal ocenenie V1, CAC, CACIB, BOB. Leo tak splnil všetky podmienky pre udelenie GRAND ŠAMPIÓN Rumunska

open

Nové foto aj v sekcii "galéria". 


17.4.2010 - Medzinárodná výstava psov Satu Mare (RO)
Po príchode na výstavisko nám veru nebolo všetko jedno, vystavovať chrtíkov pri ôsmych stupňoch nie je žiadna zábava. Na šťastie sa behom troch hodín vyčasilo a my sme sa na striedačke - lavičke pre futbalistov vyhrievali ako jašteričky. V triede šampiónov sme boli prihlásení dvaja. V kruhu nás posudzovala veľmi milá a pozorná pani Jiniki Steibock (ISR), ktorá nerozdávala známky výborný zadarmo, padli aj védečka a známky bez titulu. Leo sa však predviedol profesionálne a získal ocenenie V1, CAC, CACIB, BOB a neskôr aj res. BOG. Leo tak získal titul RUMUNSKÝ šampión krásy.

open


21.2.2010 - I.Medzinárodná výstava EAST CUP 2010 - Prešov

Na tejto výstave celú X. skupinu FCI posudzoval p. Catalan Luis (PT). Leo dnes iba potvrdil svoje kvality, krásne sa predviedol a v triede šampiónov získal ocenenie V1, CAC, CACIB, BOB, EAST WINNER 2010. A aj keď ho už pred záverečným programom zmohla únava, v záverečkách klusal nádherne. Tá radosť a pocit hrdosti bol zrejme vzájomný a Leo to na sebe nechal poznať.
 
Na výstavu sme sa prihlásili aj napriek tomu, že Leo už má všetky tituly, ktoré môže dosiahnuť. No už po krásnej septembrovej výstave v Prešove sme vedeli, že to bude vo veľkom štýle. A veru, nemýlili sme sa. Už vopred zverejnené informácie na webe (program, zoznam vystavovateľov, rozdelenie kruhov, počty jedincov) predpovedali dôkladnú prípravu. Všetko klapalo presne na čas, ako hodinky, sála bola krásne vyzdobená a označená, kopa kvetov, sviečok, príjemná hudba, bohatý sprievodný program, skrátka jedna z "najkrajších a najlepšie zorganizovaných výstav" akú sme za 3 roky aktívneho vystavovania na Slovensku zažili. Výsledky z jednotlivých dní boli na webe zverejnené ešte v daný deň.
 
Veľká vďaka za to, že už i na východe máme medzinárodku a to hneď najkrajšiu na Slovensku patrí Organizačnému výboru pani Vierke Staviarskej - riaditeľke výstavy a pánovi Vladovi Piskayovi - riaditeľovi Slovakia Dog. 

open


13.02.2010 Ples kynológov - Šampión šampiónov 2009, Bratislava

Prezentácia Lea ako súťažiaceho na plese SKJ:

Taliansky chrtík Leo nesie meno po veľkom talianskom bádateľovi Galileovi Galilei. Tento filozof, astronóm a matematik je známy svojim výrokom Eppur si muove! A predsa sa točí! Leo sa dokáže nielen otáčať okolo vlastnej osi, ale bravúrne ovláda všetky povely poslušnosti a na chrta nezvyčajné, aj prvky tanca a agility. Ohniskom jeho vedeckého bádania sú najčastejšie veveričky, a napriek všetkým pohybovým zákonom vie za návnadou prekonať rýchlosť svetla. Leo dosiahol titul šampióna krásy v mnohých krajinách, ale jeho najväčšia genialita spočíva v schopnosti neskutočne milovať.                                        
 it
open
Katalóg "Champion of Champions 2009 (Leo je na str. 41, so štartovným číslom 85) 
TOPlist