Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
 

Taliansky chrtík GALILEO PUSTYNNY WIATR

Výstavy 2009 / Shows 2009

9.10.2009 - SVETOVÁ VÝSTAVA PSOV,  Bratislava (SK)                                                                      Na tejto prestížnej výstave psov posudzovala p. Rita Reyniers (BEL), triedu dorastu a mladých posudzoval p. Blutecher Knut Fr (NOR). 

GALILEO v triede otvorenej v konkurencii 17 psov postúpil do najužšieho výberu finále z ktorého sa vyberali prvé štyri miesta a ako vždy aj tento krát obhájil známku "VÝBORNÝ". Jeho brat GASPARE obhajoval kvalitu chovateľskej stanice Pustynny Wiatr v triede šampiónov, v ktorej skončil na bodovanej pozícii so známkou "VÝBORNÝ 4", gratulujeme.

Niektorí vystavovatelia neboli s hodnotením pani rozhodkyne spokojní a svoje hodnotenie ospravedlňujú rôzne, no mali by si uvedomiť že na tejto svetovej výstave súťažilo 150 chrtíkov a tak bolo z čoho vyberať !!!

open 

 Galileo na Future sighthound fasion show v sekcii "zábava".

27.9.2009 - Národná výstava psov všetkých plemien o pohár prezidenta SKJ, Prešov (SK)            .  Na tejto výstave posudzovala veľmi prísna posudzovateľka p. Ekaterina Bauzhes (RUS). Leo v triede šampiónov získal ocenenie V1, CAC, SLOVAKIA WINNER 2009 & BOB, čím splnil podmienky pre udelenie titulu SLOVENSKÝ GRAND ŠAMPIÓN KRÁSY.

open


8.8.2009 – Medzinárodná výstava psov Užhorod (UA)                                                                       Zo skúseností našich známych sme na výstavu vyrazili už o 2-hej ráno aj napriek vzdialenosti 120 km. Na Slovensko-Ukrajinskej hranici bolo pred nami len 7 áut, čomu sme sa márne potešili, lebo aj tak sme tam čakali asi 3,5 hodiny. Na výstavisko do Bozdos parku sme dorazili medzi prvými. Po registrácii sme si ešte asi hodinku zdriemli v aute. Po úvodnej ceremónii sa o 9:30 začalo posudzovanie. V kruhu nás posudzoval p. Yuri Ovots (UA), veľmi sympatický starý pán. Každému posudzovanému venoval veľa pozornosti, psov si dôsledne prezrel a na záver vysvetlil jeho prednosti aj nedostatky.

LEO v triede šampiónov získal ocenenie V1, CAC, najlepší pes, CACIB, BOB, čím splnil všetky podmienky pre udelenie titulu MEDZINÁRODNÝ ŠAMPIÓN KRÁSY. 

Záverečné súťaže začínali už dosť neskoro a Leo sa po prebdenej noci a celodennom motkaní sa po výstavisku už nemal chuť predviesť. Jeho nevýhodou je, že si pokladá za povinnosť byť s nami hore (sledovať cestu) do vtedy, kým nie sme v pohode aj my. Po príchode na hotel a pohľade na posteľ sa mu očká ešte na chvíľu rozžiarili, urobil si na nej dve bláznivé kolečká a hneď zaspal. Po krátkom oddychu sme si ešte nenechali ujsť krátku prechádzku starým mestom, v ktorom sme ešte neboli.

   open     
 

9.8.2009 – Národná výstava psov Užhorod (UA)                                                                             Nedeľu ráno sme pokračovali národnou výstavou. V kruhu nás posudzovala milá pani Momcilovic (Bognic) Sanja (SRB). LEO v triede šampiónov získal ocenenie V1, CAC, BOB a ešte po skončení tretej - špeciálnej výstavy a jej záverečkami nás čakala posledná prezentácia a to v záverečnej súťaži tejto národnej výstavy. Našu triedu posudzoval p. Lokodi Csaba Zsolt, Ing (RO). Po krásnom predvedení Leovi s pomedzi desiatich chrtov udelil BOG-III. Toto umiestnenie bola čerešnička na torte nášho úspešného víkendu. Leoči nám aj tento krát, urobil veľkú radosť.

   open  

9.8.2009 – Špeciálna výstava poľovných plemien Užhorod (UA)                                                             Neskoro poobede začínala špeciálna výstava poľovných plemien, kde okrem III, IV, V-lajka, VI, VII a VIII skupiny patrí aj X. skupina FCI. Náš mnohopočetný kruh posudzoval už tento krát odmeraný p. Lokodi Csaba Zsolt, Ing. (RU). LEO v triede šampiónov získal V1, CAC, BOBčím splnil všetky podmienky pre udelenie titulu UKRAJINSKÝ ŠAMPIÓN KRÁSY. O titul BOG nastupovalo okolo 30 až 40 predstaviteľov poľovných plemien. Naša prezentácia v malom kruhu, kde nám na krk dýchali veľkí psi nebola príjemná, no aj napriek tomu, že bol Leo v strehu sa predviedol výborne. 

 
 
Som rada, že sa už nemusíme aktívne venovať výstavám a dokazovať, aký je Leo výborný. Veď nie jeden krát porazil šampiónov, ktorí stoja na vrchole svojej slávy aj kvôli tomu, že sme im na to nechali priestor. Nie sme predsa bezhlaví fanatici, ktorí sa musia zúčastňovať každej výstavy bez ohľadu na to či ten titul potrebujeme, alebo nie. Leo nám svoju šikovnosť a inteligenciu dokázal už dávno a to aj iným spôsobom ako len prezentáciou svojich kvalít na výstavnom stolíku. 

12.7.2009 Celoštátna výstava psov Košice (SK) – Na výstave nás posudzovala p. Gabriela Ridarčíková (SK). Leo v triede šampiónov získal V1, CAC, BOB. 

 open 
 

 
7.6.2009 Medzinárodná výstava psov Grand Prix Nitra (SK) – Na tejto výstave nás posudzoval p. Catalan Luis (PT). S Galileom ako čerstvým šampiónom sme prvý krát súťažili v triede šampiónov. Pán posudzovateľ si prezeral a vyberal psov veľmi pozorne. Veľký dôraz kládol na pohyb a výšku, ktorú dokonca sledoval z podrepu. Bolo nám cťou súťažiť a zvíťaziť v takejto silnej konkurencii. Galileo v triede šampiónov získal V1, CAC, res. CACIB a dostal pochvalu za najkrajší pohyb zo všetkých zúčastnených chrtíkov. BOB získal krásny psík Hanky Kocincovej Gabriel Feritte Bugsy - gratulujeme ! 
 
open
  

31.5.2009 Národná výstava psov Nyíregyháza (HU) – Na tejto výstave posudzoval p. Harsányi Péter (HU) a Galileo v tr. otvorenej získal titul V1, CAC (už jeho piaty v poradí) a tak splnil všetky podmienky pre udelenie titulu MAĎARSKÝ ŠAMPIÓN KRÁSY.
 
  open 
  

 
12.4.2009 Medzinárodná výstava psov Szilvásvárad (HU) – Na tejto výstave nás posudzoval p. Harsányi Péter (HU) a keďže Galileo v tr. otvorenej získal titul V1, CAC, CACIB  je nominovaný na CRUFT´S 2010.
 
open  

 
29.3.2009 Celoštátna výstava psov Nitra (SVK). Na tejto výstave sa zúčastnilo najviac Talianských chrtíkov v histórii (v doposiaľ konaných) Slovenských národných a medzinárodných výstav. Posudzoval p. Dušan Barlík (SVK). Prihlásených bolo 22 chrtíkov (z toho dvaja nedošli). Preto je pre nás nesmiernym úspechom a potešením že "NÁŠ LEO" práve na tejto výstave dostal v triede otvorenej hodnotenie V1, CAC, BOB čím splnil vo veľkom štýle všetky podmienky pre udelenie titulu SLOVENSKÝ ŠAMPIÓN KRÁSY.

open


15.3.2009 Národná výstava psov Jaroslaw (PL). Na tejto výstave posudzoval p. Piotr Król (PL). V otvorenej triede sme získali titul V1, CAC, BOB a v záverečnej súťaži BOG-3. Galileo týmto víťazstvom splnil všetky podmienky pre udelenie titulu POĽSKÝ ŠAMPIÓN KRÁSY. 

open    


8.2.2009 2. Medzinárodná výstava psov Rzeszow (PL). Na tejto výstave posudzoval Dr. Kazimierz Rychlik (PL). V otvorenej triede sme získali titul V1, CAC.

open        


25.1.2009 Medzinárodná výstava psov Trenčín (SVK). Na tejto výstave posudzoval Dr. Miroslav Guniš (SVK), ktorý nám v otvorenej triede udelil V4. S odstupom času, chcem pripomenúť že táto výstava mi v dobrom slova zmysle utkvela v pamäti a to hlavne preto, že sa na nej Leo odprezentoval najkrajšie za všetky doposiaľ absolvované výstavy. Napriek poradiu som z výstavy odchádzala s neskutočne krásnym zážitkom a príjemným pocitom našej (Leovej & mojej) spolupráce :-)

     open


 

TOPlist